MAGOG NA STRECHE A FASÁDE

JEDINEČNÝ KAMEŇ PRE STRECHU A FASÁDU

Bridlica to sú veľmi rozličné spôsoby kladenia a prirodzené farebné odtiene kameňa, ktoré oživia každý dom a dodajú mu jedinečný a veľmi individuálny charakter.

 

ROZMANITOSŤ STRIECH Z BRIDLICE - KAMEŇ PRE KAŽDÚ STRECHU

Dobrý pokrývač dokáže bridlicu poukladať rozmanitým spôsobom no a vďaka zručnému kladeniu sú budovy chránené pred vlhkosťou, vetrom a mrazom. Požadovaný tvar bridlica dostáva ručným spracovaním skúseným a zručným štiepačom. Poskytuje to širokú paletu základných formátov bridlice a otvára široké možnosti aplikácií bridlice a dizajnu strechy.

Pokrývači, architekti i projektanti majú k dispozícii širokú škálu možností pre individuálnu úpravu materiálu v závislosti od typu budovy. Od jednoduchých sedlových alebo valbových striech, cez celé spektrum kónických (zúžených) až po oblúkové striechy. Štiepač bridlice vždy nájde správny tvar.

typy kladenia bridlice na streche  (kliknite pre pokračovanie)
 
 

 

 

FASÁDA Z BRIDLICE – OCHRANNÝ PLÁŠŤ VAŠEJ BUDOVY!

Vhodnosť použitia bridlice na fasády potvrdili celé stáročia. V oblastiach s extrémnymi poveternostnými podmienkami všetci dobre vedia, prečo svoje fasády obkladajú bridlicou. Kameň odoláva mrazu, horúčave i vlhkosti. Práve dlhej životnosti vďačí bridlica za svoju hospodárnosť. Bridlicová fasáda okrem toho vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá „dýcha“ a je bezpečná aj pre stenu, ktorá je pod ňou. K týmto kvalitatívnym výhodám sa pridávajú pestré možnosti architektonického riešenia.
K dispozícii je široká paleta základných tvarov, z ktorej sa dá zvoliť správna podoba fasádneho obkladu.

typy kladenia bridlice na fasáde  (kliknite pre pokračovanie)